Sık Sorulan Sorular

 

Bu bölümde tüketicilerimizden gelen sıkça sorulan sorulara verilen cevaplar bulunmaktadır.


1Ürünlerinize nereden ulaşabilirim ?
Ürünlerimize bulunduğunuz konumdaki eczanelerden ulaşabilirsiniz. Eczanelerin stoğunda olmasa dahi, eczacınız ecza depolarından siparişini verebilir. Sağlıklı günler dileriz.
VeNatura ürünleri Türkiye'de faaliyet gösteren bütün ecza depolarında bulunmaktadır.
2VeNatura ürünleri ilaç mıdır ?
VeNatura ürünleri ilaç değildir. Takviye edici gıdadır.
Takviye edici gıdalar ya da bilinen adıyla gıda takviyeleri; 5996 sayılı Kanun kapsamında “normal beslenmeyi takviye etmek amacıyla, vitamin, mineral, protein, karbonhidrat, lif, yağ asidi, amino asit gibi besin öğelerinin veya bunların dışında besleyici veya fizyolojik etkileri bulunan bitki, bitkisel ve hayvansal kaynaklı maddeler, biyoaktif maddeler ve benzeri maddelerin konsantre veya ekstraktlarının tek başına veya karışımlarının, kapsül, tablet, pastil, tek kullanımlık toz paket, sıvı ampul, damlalıklı şişe ve diğer benzeri sıvı veya toz formlarda hazırlanarak günlük alım dozu belirlenmiş ürünler” olarak tanımlanmıştır.
3Ürünlerinizin yan etkisi var mıdır ?
VeNatura ürünleri gıda ürünleridir. Belirli bir yan etkisi bulunmamaktadır. Ürünlerin içindeki bileşenler T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI'nın belirlediği günlük kullanım sınırları içerisindedir. Özel bir durumunuz veya hastalığınız var ise doktorunuza danışmanız gerekir.
4Ürünlerinizin onaylı olduğunu nasıl anlarız ?
Gıda Güvenliği Bilgi Sistemi - GGBS (ggbs.tarim.gov.tr) VeNatura ürünleri'nin GGBS numaraları ürün etiketlerinde bulunmaktadır. (Takviye Edici Gıda Onay Numarası) ve ilgili ürünü Kontrol etmek için https://ggbs.tarim.gov.tr adresinden "Onaylı Takviye Edici Gıdalar Listesi" linkine tıklayarak işlem yapabilirsiniz.
5Sitenizde neden ürünlerin kullanım amaçları bulunmamaktadır ?
Sitemizde yer almamasının nedeni eğitimli uzman kişiler veya bir sağlık profesyonelinden yardım alınmasını sağlamaktır. Kullanıcılarımız sağlık profesyonelinin gözetiminde bilgiye ulaşabilmesi en doğru olanıdır.